Panel Kapı Motajı

Kapı kanatlarının kasa ile birleştirilmesi için bir takım aksesuarlara ihtiyacınız olacaktır. Bunlar kapı mandalları, kapı kilitleri, menteşe ve raylar ve kapı stopları gibi aksesuarlardır. Kapı montajı işlemlerinde ayrıca sizlere açıklayacağımız uygulamalar sayesinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tel ile bağlama işlemi: Duvarların delinmesinden sonra iç kısımdan tel geçirilebilir. Ayrıca kasanın 2 cumbasına çivi ve vida yardımıyla tel kapının sabitlenmesi sağlanmaktadır. Kasa ile duvar arasında yer alan boşluk ayrıca sıva harcı ile doldurulur.

Kör Kasa ile bağlama işlemi: Kör kasa genişliğindeki kapının yanında pay bırakılmalı. Daha sonra kör kasaya kapıyı bağlayarak montaj işlemleri gerçekleştirilebilir. Maliyetli bir montaj işlemi olduğunu söyleyebiliriz fakat hasarlara karşı oldukça etkilidir.

Kanca ile bağlama işlemi: Kapı boşluğunda yer alan kasa, kancalı demirler vasıtasıyla duvara bağlanmaktadır. Bu yöntemde kasamız, vida yerlerinden arka ve yan bölgelerden olmak üzere tutturulur. Sonrasında ortaya çıkacak boşluk ise sıva harcı kullanılarak kapatılabilir.

Takoz ile bağlama işlemi: Kasanın yerleştirileceği bölgeye alt, üst ve boydan olmak üzere 3 farklı bölgeden takoz bırakılır. Vida ya da çivi yardımıyla takozlara tutturulan kapı kasası bu sayede montaj edilebilir.