Dış cephe ısı yalıtım

Soğuk kışlarında evinizdeki sıcak havanın kaybolmaması için dış cephe mantolama işini yaptırmanız önemlidir. Evinizdeki ya da binanızda ki kapı, pencere, duvar ve çatıdan ısı kayıpları olur. Siz evde ısıyı yükseltemediğiniz zaman direk kombinin sıcaklığını arttırırsınız. Bu da faturanızın yükselmesi demektir. Isı polisliği yapan dış cephe mantolama işi, tüm ısı kaçaklarını önler. Kaçmaya çalışan ısıyı tutar ve içeri hapseder. Böylelikle faturanız yüksek gelmez ve tasarruf yapmış olursunuz. Bu durum sadece soğuk kış aylarında değil yazın sıcaklarda da işler. Yazın klima çalıştırarak soğuttuğunuz evinizde ısı dışarı sızmadan eviniz soğuk kalır. Siz klimayı kapatsanız bile bir süre serinlik devam eder. İçeri ve dışarı arasında ısı transferi kesildiğinden dolayı binanızın da ömrü uzamış olur. Dış Cephe Mantolama hizmetleri için fiyat tekliflerini bizi arayarak alabilirsiniz

Mantolama Yaptırırken Hangi Isı Yalıtım Levhasını Seçmeliyiz? Isı Yalıtım Levhalarında aranan en kritik 5 özellik önem sırasıyla aşağıdaki gibidir; 1.Isı iletim katsayısı:Lamda değeri en düşük olan malzeme en iyi ısı yalıtımını sağlar.

2.Nefes alma:Su buharı geçirgenliği en düşük malzeme bina duvarlarından su buharının atılmasında daha çok yardımcı olur.

3. Su emme: Su emmesi en düşük olan malzeme diğerlerine göre daha az risklidir. Isı Yalıtım Levhasının TSE belgesi var ise su emme değeri standartlar içindedir.

4.Boyut kararlılığı, ısı yalıtım levhalarında en-boy-kalınlık zaman içinde ve iklim şartları ile birlikte değişkenlik göstermemeli. Malzemenin iklim şartlarına ve uygulamaya dayanacak kadar esnek ve mukavemetli olması gerekli.

5.Yangın Sınıfı: Ülkemizde binaların yangından korunması hakkında yönetmelik gereği bina cephelerinde kolay alevlenici malzemelerin kullanılması yasaklanmıştır. Yukarıda verilen ısı yalıtım levhalarından taşyünü hiç yanmaz A1 sınıflı, EPS ve XPS ısı yalıtım levhaları ise mantolama ile üzerleri sıvalı olarak zor alevlenici B sınıfına girmektedirler. Yangın yönetmeliğine uygun ürünlerdir.Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinin pek çoğunda aşağıdaki ısı yalıtım levhaları bina mantolamasında ve diğer ısı yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır.